niedziela, 1 lutego 2015

Zamiast podsumowania - wyjaśnienie i zapowiedzi

Długo mnie tu nie było. Od piątego stycznia. Dobrze, że udało mi się w styczniu opublikować chociaż recenzję Pana Mercedesa, bo jednym z moich postanowień noworocznych było zaliczenie sesji zimowej w tym roku akademickim ze średnią powyżej czterech i pół. Oznaczało to skupienie się na nauce i, siłą rzeczy, ograniczenie czasu poświęcano blogowi. Musicie mi to wybaczyć, są sprawy ważne i ważniejsze. 
Na szczęście sesja dobiegła końca, sukces został osiągnięty, i w końcu mogę w całości poświecić się Strofkom. Nadrabianie zaległości zacznę od opublikowania zaległych recenzji książek Stasiuka, Dehnela, Woolf, Huellego i Marlowe'a (z ciekawości zapytam, którego z tych pisarzy cenicie najbardziej?), a potem... potem spróbuję nadrobić zaległości w czytaniu Waszych recenzji. Napisałam spróbuję, bo byliście w ostatnim czasie bardzo aktywni (wiadomo, każdy chciał dobrze zacząć nowy rok) i nie jestem pewna, czy moje oczy wytrzymają tak długie ślęczenie przy komputerze, niemniej obiecuję, że będę próbować.

Jeszcze trochę o postanowieniach. Gdy spojrzałam na listę książek przeczytanych w zeszłym roku, przeraziłam się. Większość z nich to średniaki, o których prawie już zapomniałam. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy istnienia tego blogu (od marca 2013 do początku 2014 roku) przeczytałam więcej dobrych książek niż w całym roku 2014. To niepokojący wniosek, którego nie mam zamiaru wysnuwać za nieco ponad trzysta dni. Nowy rok zaczęłam badaniem strumienia świadomości pani Ramsay i kilkorga innych bohaterów i rozważaniami o Europie Środkowo-Wschodniej, więc rokowania dotyczące mojego gustu czytelniczego są dobre. Na szczęście!

To wszystko na dziś, dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam,
Franca

12 komentarzy:

 1. Fajnie, że już jesteś. Tak myślałam, że zakuwasz do sesji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sesja to horror także rozumiem nieobecność :) Teraz powinno być już z górki, przynajmniej na jakiś czas. Czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na Stasiuka!
  Powiedz mi jeszcze, czy kontynuujesz wyzwanie Odkrywamy białe plamy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszego grudnia zeszłego roku podsumowałam pierwszą i zarazem ostatnią edycję wyzwania (http://strofki.blogspot.com/2014/12/podsumowanie-pierwszej-i-zarazem.html). Cieszę się, że wciąż są chętni do wzięcia w nim udziału, ale nie mam wystarczająco dużo czasu, by się nim zajmować, a nie chcę Was, uczestników, zaniedbywać. Jeśli masz ochotę dalej brać w czymś podobnym udział, to zachęcam (chociaż nie powinnam) do przejścia do konkurencji, np. pomysłodawców wyzwania ,,Reporterskim okiem". To nie to samo, ale może stanowić jakąś rekompensatę :)

   Usuń
 4. Gratuluję zaliczenia sesji i czekam na nowe recenzje:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję osiągnięcia celu i cieszę się, że już jesteś :) Nie czytałam nic autorów o których wspominasz, więc czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak sądziłam, że zaliczasz egzaminy. Gratuluje! Będę czekać na nowe recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zalicz na spokojnie sesję, a potem wróć do bloga. Pisanie i czytanie poczeka, a szkoda potem marnować czas na poprawki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję zaliczenia sesji i czekam na recenzje Stasiuka i Woolf

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli ktoś znika z blogowego życia w okolicach stycznia i czerwca wiadomo co się święci:P Dobrze, że już jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie też rok zaczął się super - w styczniu na 5 przeczytanych książek, tylko jedna mnie zawiodła. Zapowiada się, że pierwsza książka w lutym też będzie znakomita :D

  OdpowiedzUsuń

Hej, jeśli przeczytałeś tę recenzję i chociaż odrobinę Ci się spodobała, daj mi o tym znać. Gdy tylko widzę chociaż jeden nowy komentarz naprawdę wierzę, że warto pisać dalej, a uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. Znasz to uczucie, prawda?