poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Jak łatwo można zostać poliglotą.

Niektórzy lubią uczyć się języków obcych, inni wręcz przeciwnie - starają się unikać lekcji języka za wszelką cenę.  Cóż, ja należę raczej do tych pierwszych i cały czas staram się znajdować nowe sposoby by opanowanie kolejnych języków przychodziło mi z łatwością (o skutkach tych starań lepiej nie rozmawiajmy:-)). W związku z tym już jakiś czas temu zwróciłam uwagę na czasopisma wydawane przez wydawnictwo Colorful Media. Magazyny, o których mówię to English Matters, Business English, Français Présent, Ostanowka: Rossija!, ¿Español? Sí, gracias i Deutsch Aktuell.


Artykuły zamieszczone w czasopismach w całości sporządzane są w danym języku obcym, z tym, że trudniejsze lub rzadko spotykane słówka wyjaśnione są na marginesie. Słówek tych jest całkiem sporo choć nie ze względu na trudność tekstów; wszyscy wiemy, że częste zaglądanie do słownika skutecznie opóźnia nam przeczytanie jakiegokolwiek tekstu. Lektura artykułów zamieszczanych w wymienionych wyżej magazynach jest naprawdę szybka i co ważniejsze, ciekawa.

Tematyka artykułów jest zróżnicowana i wspólna dla większości magazynów. Podróże, literatura i najpopularniejsi pisarze, muzyka, film, kulinaria, najciekawsze zagadnienia historyczne... Czyli krótko mówiąc - dla każdego coś dobrego. 

A Wy? Jakich języków obcych się uczycie? Sprawdźcie, które magazyny najbardziej Wam się przydadzą.Jak sama nazwa wskazuje, jest to czasopismo przeznaczone dla uczących się języka angielskiego. Dwumiesięcznik wydawany jest przez polsko-brytyjski zespół, który redaguje teksty skierowane do osób na średnio zaawansowanym i zaawansowanym poziomie nauki języka. 
Co jakiś czas w ramach tego magazynu pojawiają się wydania specjalne dotyczące kultury krajów anglosaskich, kulinariów, filmów i muzyki.
Tematyka czasopisma Français Présent jest zbliżona do wymagań do większości egzaminów z tego języka. Z doświadczenia wiem, że lektura tego magazynu jest niezwykle pomocna w nauce języka francuskiego. 
Poza tym muszę przyznać, że zdarza się, że kupuję ten magazyn dla wspaniałej okładki;-).
W tym czasopiśmie najczęściej pojawiają się kreatywne zadania takie jak krzyżówki, czy zabawy słowne. Magazyn tworzony jest przez polsko-hiszpański zespół, choć artykuły dotyczą całego świata hiszpańskojęzycznego, nie samej Hiszpanii. Często możemy znaleźć w nim informacje o Polakach zamieszkujących dany zakątek tego rejonu. Dodatkowo, od kilku numerów do wybranego z artykułów dołączany jest kompleks pracy dla nauczyciela. 
Jest to pierwszy magazyn wydawany przez Wydawnictwo Colorful Media. Dwumiesięcznik tworzony jest pod patronatem merytorycznym Wydawnictwa Wagros więc czytelnicy czasopisma mogą liczyć na najwyższą jakość artykułów.
Teksty zawsze dostosowane są do aktualnych wydarzeń oraz pory roku oraz poruszają tematy z różnych dziedzin nauki.


Magazyn przeznaczony dla uczących się języka rosyjskiego ukazuje się co trzy miesiące i podobnie jak pozostałe czasopisma może pochwalić się zróżnicowaną tematyką i artykułami dostosowanych do poziomu zaawansowanego i średnio zaawansowanego nauki języka.Business English to czasopismo skierowane dla ludzi których interesuje nauka biznesowego języka angielskiego oraz sama tematyka gospodarcza z elementami polityki. Jest to magazyn kreowany przez specjalistów, którzy dzielą się z czytelnikami swoją fachową wiedzą oraz oczywiście nienagannym angielskim.Dodatkowo do części artykułów w czasopismach nagrywane są pliki mp3, które bezpłatnie możemy ściągnąć ze strony internetowej danego magazynu. Życzę Wam powodzenia w nauce języka obcego, który najbardziej Was interesuje i żywię nadzieję, że czasopisma wydawnictwa Colorful Media pomogą Wam w lepszym i szybszym jego opanowaniu.


To wszystko na dziś, dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam,
Franca

8 komentarzy:

 1. Chciałabym władać co najmniej pięcioma językami, ale najpierw muszę uzbierać pieniądze na odpowiednie kursy. ;) Chodzę już na angielski (bo w szkole wybrałam francuski), znam też łacinę. A w najbliższych planach: turecki, szwedzki albo węgierski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również już w niezłym stopniu opanowałam angielski i francuski. Podstawy łaciny będę miała na studiach, w planach mam jeszcze hiszpański, japoński, jakiś język słowiański (najlepiej kilka) i... węgierski:)

   Usuń
 2. Kupiłam raz English Matters, i byłam zadowolona, gdyby cena była trochę niższa na pewno kupowałabym każdy numer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, cena mogłaby być nieco niższa, ale dziesięć złotych wydane raz na dwa miesiące to nie jest jakiś astronomiczny wydatek:)

   Usuń
 3. Mam zamiar zabrać się za hiszpański. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się bardzo spodobały te magazyny, mam u siebie Deutsch Aktuell i English Matters. Mam zamiar systematycznie je kupować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam English Matters i mam kilka egzemplarzy Business English :) Polecam absolutnie wszystkim :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. z angielskim bym nie zginęła, ale niemiecki, choć uczyłam się go najwięcej, to kompletnie się mnie nie trzyma. z doskoku uczę się też szwedzkiego, ale nauka na własną rękę to bardziej zabawa niż zbywanie wiedzy.

  OdpowiedzUsuń

Hej, jeśli przeczytałeś tę recenzję i chociaż odrobinę Ci się spodobała, daj mi o tym znać. Gdy tylko widzę chociaż jeden nowy komentarz naprawdę wierzę, że warto pisać dalej, a uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. Znasz to uczucie, prawda?